Kapcsolati MEKDsz
Forrás: Mekdsz Ötlettár (www.mekdsz.hu/otlettar)
15. sor: | 15. sor: | ||
Kapcsolatot. Én a Mekdszen keresztül találkoztam először Jézus Krisztussal személyesen. A kapcsolatban mindig emberek vesznek részt. Emberek, akik között reláció van, valamiért kapcsolatba léptek egymással. Az evangelizáció is a kapcsolatról szól. A másik ember evangelizálásomnak nem tárgya, hanem alanya. Nem a skalpját akarom megszerezni, hanem szeretném megismerni, és megismertetni őt az én Urammal. | Kapcsolatot. Én a Mekdszen keresztül találkoztam először Jézus Krisztussal személyesen. A kapcsolatban mindig emberek vesznek részt. Emberek, akik között reláció van, valamiért kapcsolatba léptek egymással. Az evangelizáció is a kapcsolatról szól. A másik ember evangelizálásomnak nem tárgya, hanem alanya. Nem a skalpját akarom megszerezni, hanem szeretném megismerni, és megismertetni őt az én Urammal. | ||
A Mekdsz is mint minden keresztyén közösség akkor lesz hiteles, ha maga is erre a személyes kapcsolatra helyezi a hangsúlyt: kapcsolat Istennel és egymással. Nem is akármilyen, hanem '''SZERETET'''kapcsolat. | A Mekdsz is mint minden keresztyén közösség akkor lesz hiteles, ha maga is erre a személyes kapcsolatra helyezi a hangsúlyt: kapcsolat Istennel és egymással. Nem is akármilyen, hanem '''SZERETET'''kapcsolat. | ||
+ | [[Kép:pecsibtk1.jpg]] | ||
A másik fontos gondolat az '''EGYSÉG''' elve. A keresztyéneknek, ha a világban vannak, erre is kell törekedniük. Az egységet a közös dolgokra, s nem az ellentétekre való figyeléssel lehet megvalósítani. Imádkozni és tenni kell érte. Az, hogy a Mekdsz felekezetközi, s nem erőltetett módon az, óriási lehetőség az egyetemeken, hogy minden diák felfigyeljen ránk! | A másik fontos gondolat az '''EGYSÉG''' elve. A keresztyéneknek, ha a világban vannak, erre is kell törekedniük. Az egységet a közös dolgokra, s nem az ellentétekre való figyeléssel lehet megvalósítani. Imádkozni és tenni kell érte. Az, hogy a Mekdsz felekezetközi, s nem erőltetett módon az, óriási lehetőség az egyetemeken, hogy minden diák felfigyeljen ránk! |
2008. április 17., 08:08 változat
"Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást." (Jn 13,35)
"Egy a test, és egy a Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is: egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség, egy az Istene és Atyja mindeneknek; ő van mindenek felett, és mindenek által, és mindenekben." (Ef 4,4-6)
Itt vagy most: Evangelizáció rovat Hátország Kapcsolati MEKDsz
Mit jelent nekem a MEKDsz?
Kapcsolatot. Én a Mekdszen keresztül találkoztam először Jézus Krisztussal személyesen. A kapcsolatban mindig emberek vesznek részt. Emberek, akik között reláció van, valamiért kapcsolatba léptek egymással. Az evangelizáció is a kapcsolatról szól. A másik ember evangelizálásomnak nem tárgya, hanem alanya. Nem a skalpját akarom megszerezni, hanem szeretném megismerni, és megismertetni őt az én Urammal. A Mekdsz is mint minden keresztyén közösség akkor lesz hiteles, ha maga is erre a személyes kapcsolatra helyezi a hangsúlyt: kapcsolat Istennel és egymással. Nem is akármilyen, hanem SZERETETkapcsolat.
A másik fontos gondolat az EGYSÉG elve. A keresztyéneknek, ha a világban vannak, erre is kell törekedniük. Az egységet a közös dolgokra, s nem az ellentétekre való figyeléssel lehet megvalósítani. Imádkozni és tenni kell érte. Az, hogy a Mekdsz felekezetközi, s nem erőltetett módon az, óriási lehetőség az egyetemeken, hogy minden diák felfigyeljen ránk! Az egységet és a szeretetet azonban helytelenül is fel lehet fogni. Egység helyett egyformaságra, uniformizálódásra törekszünk, s nem adunk helyet Isten sokszínű országának, egymás elfogadásának. Szabadság helyett csoportnormák határozzák meg a közösségeinket. Normákra szükség van, de olyan módon kell azokat meghatározni, hogy mindenki szabadon és biztonságban érezhesse magát! A közösség otthon is legyen!
A szeretet mindig feltétel nélküli kell, hogy legyen. Ha egy közösség csak addig szeret, amíg "jó" vagy, amíg megfelelesz az elvárásoknak, ha nyomást gyakorol rád, akkor az csak csoport, nem közösség. Ha valahol nem vállalhatod önmagad, mert nem érzed magad biztonságban, folyamatosan félni kell, hogy elítélnek, megsebeznek, az szörnyű érzés. Ebből azonban van kiút! ORA ET LABORA! Imádkozzál és dolgozzál! Imád mindig előzze meg a munkádat, mert csak Istennel lehet az eredményes! De dolgozzál is, légy aktív, hiszen Isten vezetése nem azt jelenti, hogy ima után ölbe tett kezekkel üldögélünk, hanem biztonságot, erőt, bátorságot arra, hogy építsük az Ő országát!
Az alábbiakban olyan dokumentumokat olvashattok, amelyek a kapcsolati Mekdsz-ről szólnak!
MUNKATÁRSAK:
"Mi vagyunk a Mekdsz": vagyis a munkatársak, a szeniorok és a diákok együtt dolgoznak a diákmisszióban. A kulcsszereplők azonban TI, a DIÁKOK vagytok. A szenior önkéntesek, a szilászok és az iroda fizetett munkatársai azért vannak, hogy segítsenek nektek! Az ÖTLETTÁR-csapat éldául azért dolgozik ennek a honlapnak a fejlesztésén, hogy a diákkörök működését támogassa! Rólunk Nálatok jártunk! Forduljatok bátran és bizalommal a szilászotokhoz, vagy ha még nincs, a közeletekben lakó szeniorok közül felkérhettek egyet, hogy vállalja el ezt a szolgálatot!
"Ha diákkörvezetőként tudtam volna, hogy nekem van 6 alkalmazottam, akiket nyugodtan megkereshetek az ügyes-bajos dolgaimmal!" (egy Mekdsz-munkatárs vallomása a saját szerepéről) A munkatársak értetek vannak, nektek dolgoznak. Nyugodtan telefonáljatok, írjatok e-mailt nekik, keressétek fel őket az irodában! Ha nincs szilászotok, akkor utazótitkárotok van, őt is bármilyen problémával meg lehet keresni! Az iroda jól felszerelt angol-magyar nyelvű könyvtára is rendelkezésetekre áll!