Reklámozás, jelentkezés

Forrás: Mekdsz Ötlettár (www.mekdsz.hu/otlettar)

A lap korábbi változatát látod, amilyen Nagyzsuzsi (Vita | Szerkesztései) 2007. február 6., 15:05-kor történt szerkesztése után volt.

Alpontok: Vágjunk bele! | Helyszínválasztás | Reklámozás, jelentkezés | Programszervezés | Buktatók, tipikus hibák | Utómunkálatok


Reklámozás

thumb A tábor reklámozását érdemes minél hamarabb elkezdeni: akkor, amikor már minden fontos információt rögzítettetek, és ezeket rá tudjátok tenni a plakátra. Legkésőbb a szorgalmi időszak utolsó 2 hetében már plakátolni kell, és természetesen a vizsgaidőszak alatt is. A plakátra feltétlenül kerüljenek rá a következők:

  • szálláshely
  • a tábor időpontja
  • ár
  • néhány szó a várható programról
  • annak a diákkörösnek az elérhetősége, akinél jelentkezni lehet


Ezek mind kerüljenek rá egy dizájnos kis plakátra, ízelítőül/segítségképpen feltettünk ide kettőt, amelyeket a közgázos diákkör készített. (Letöltéshet kattints a képre!:-) A másik plakát word formátumú, itt töltheted le. Ezekkel beteríthetitek az egyetemet, már ha engedélyezik a plakátolást. A plakát alapján lehet csinálni szórólapokat is, melyeket kitehettek az asztalokra, esetleg osztogathatjátok is. Ha van faliújságotok, akkor a plakát mellé érdemes egy kis dobozt rögzíteni, amelybe a jelentkezési lapokat teszitek, ezen a módon is jelentkezett nálunk pár ember.

Jó, ha a reklámozásra kijelölünk egy felelőst a diákkörből, aki kézbe veszi a plakátolást, fénymásol, ragaszt, osztogat... A legfontosabb hirdetési mód viszont mindenképpen a személyes hívogatás: a diákkörösök hívják el a táborba barátaikat, ismerőseiket!!

Jelentkezés

A táborba való jelentkezésnek mi eddig két módját alkalmaztuk: az egyik, hogy nyomtattunk pöpec kis jelentkezési lapokat, amelyeket személyesen odaadtunk az érdeklődőknek, és azt oda lehetett adni az egyik főszervezőnek. Ezt is feltettük ide a honlapra, nagyon hasznos, használjátok fel bátran: jelentkezési lap. A másik: a levlistára, illetve a diákkörünk honlapjára is feltettük a jelentkezési lapot, ezt a delikvens lementette, kitöltötte, és emailen elküldte a felelős személynek. Lehet csinálni online jelentkezést is, de ehhez már számítógépes szaki kell, ha ismertek ilyet, vágjatok bele, az a legegyszerűbb.

Nagyon fontos!! Szabjatok meg jelentkezési határidőt, és egy bizonyos összeget (mondjuk 2000 Ft, esetleg az összesen fizetendő díj egy bizonyos százaléka), amelyet be kell fizetni előlegként, ettől komolyan veszik az emberek a jelentkezést, és nem mondogatják le az utolsó pillanatban. Mindezeket vegyétek nagyon szigorúan, betartásuk nélkül legyen érvénytelen egy jelentkezés - ha túl lágyszívűek vagytok, magatoknak nehezítitek meg a munkát, ez szomorú tapasztalat...

A jelentkezők összegyűjtése talán az egyik legnagyobb munka. Erre érdemes ráálítani a főszervezők egyikét. Az ő feladata az, hogy begyűjti a jelentkezési lapokat, és az előlegeket, illetve a kapott emaileket, és szépen egy összefoglaló táblázatba beleteszi őket, feltüntetve a nevet, elérhetőséget, a befizetett előleg összegét, illetve azt, hogy a leendő táborlakó még mennyivel tartozik. Ezeken kívül rögzíti, hogy a jelentkező mely napokra kér szállást és ebédet. A táborban majd ez alapján történhet a regisztráció. Ehhez is adunk egy kis segítséget, nálunk így nézett ki egy ilyen táblázat: jelentkezők névsora. Mivel az ebédrendelést is időben le kell adni, érdemes ezt egy külön táblázaton is vezetni, hogy tudjátok, az egyes napokra hányat kérjetek. Íme a mi táblázatunk: ebédet kérnek.

vissza

Személyes eszközök