Helyszínválasztás
Forrás: Mekdsz Ötlettár (www.mekdsz.hu/otlettar)
Alpontok: Vágjunk bele! | Helyszínválasztás | Reklámozás, jelentkezés | Programszervezés | Buktatók, tipikus hibák | Utómunkálatok
Milyen a jó táborhely?
A táborhely megválasztása a jó hangulat egyik kulcskérdése. Nem is gondolnánk, mennyire meg tudja határozni a tábor jellegét, a résztvevők kedvét az, hogy milyen környezetben töltik el azt a néhány napot. Érdemes tehát nagyon megfontolnunk, hogy hova is szervezzük a tábort. És ami nagyon fontos: ne csak telefonon érdeklődjünk, nézzük is meg a szóba jövő helyszíneket!
- Könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel (persze lehet messze a diákkör főhadiszállásától, mert fontos az is, hogy meglegyen a "világból kiszakadás" érzése, de azért ne a világ végén legyen, mert az elrettentő)
- Szép helyszín - hegyvidéki környezet, esetleg tópart, jó kirándulási lehetőségek a környéken
- Megfelelő mennyiségű férőhely van, illetve szükség esetén akár bővíthető is, pl. matracokkal, sátorverési lehetőséggel
- Rendkívül fontos, hogy legyen egy nagyobb közösségi terem
- Nagy udvar, rét, focipálya, bármi, ami biztosítja, hogy nagy szabad tér álljon rendelkezésre
- Elég WC és fürdőszoba (30 fős tábor esetén legalább 2 vizesblokk)
- Felszerelt konyha, mert a reggelit és vacsorát érdemes helyben készíteni, azt is rendelni elég drága lenne
- Legyen a közelben ebédelési lehetőség (óvoda, iskola, idősek otthona, olcsó étterem, vagy egy falubeli néni, aki vállalja a főzést)
- A szállás és az étkezés is viszonylag olcsó
Hol kaphatunk ötleteket a helyszínre?
Először is hadd ajánljunk máris konkrét helyeket, amelyek nekünk beváltak:) Ezek nagyjából meg is felelnek a fent említett kritériumoknak, és mindenütt jól éreztük magunkat.
- Szögliget
Ez a kis falu Aggtelek közelében fekszik, csodálatos környezetben, hegyekkel körülvéve. A helyi református gyülekezetnél kaptunk szállást, a volt egyházi iskola épületében. Max. 30 fő számára ideális a hely. Van egy nagy lányszoba, egy fiúszoba és egy közösségi helyiség, bár az egy kicsit kicsi, de nekünk szerencsénk volt, a közös reggelit és vacsorát az udvaron fogyasztottuk el, kivittük az asztalokat:) A konyha felszerelt, 2 vizesblokk állt rendelkezésre. Használtuk a templomkertet, lekopasztottuk az udvaron álló szilvafákat, nagyokat fociztunk a falu hatalmas pályáján, és gyönyörű kirándulásokat tettünk a környéken, megnéztük az aggteleki cseppkőbarlangot is. A faluban egy kedves néni vállalta, hogy főz nekünk, a lelkésztől el lehet kérni a telefonszámát. És végül az elérhetőségek: Kölönte Sándor 0648-464043, www.szogliget.hu
II. Keresztény Ifjúsági Szálláshelyek Katalógusa
A gyűjtemény 250 magyarországi, 54 határon túli (felvidéki, erdélyi és délvidéki) szálláslehetőséget tartalmaz, melyek katolikus, református, evangélikus, baptista, unitárius szállásokat tartalmaznak; leginkább üres parókia épületeket, nem használt egyházi ingatlanokat, melyek csendesnapok tartására, táboroztatásra alkalmasak. Ajánljuk mindenkinek, aki ifjúsági csoportokat vezet, gyülekezeti táborokat tervez fiataloknak, felnőtteknek egyaránt.
A kiadvány beszerezhető az Ökumenikus Ifjúsági Irodában (1118 Bp,. Himfy utca 9., tel/fax.: 365-1398) személyesen, vagy megrendelhető postai úton (oki@kereszteny.hu).
Internetes hely-keresők:
http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szallas/szallas.htm