IFES Konferencia anyagai

Forrás: Mekdsz Ötlettár (www.mekdsz.hu/otlettar)

(Változatok közti eltérés)
A
1. sor: 1. sor:
-
=Track 02: Az Alpha-kurzus=
+
=Az Alpha-kurzus (Track 02)=
10. sor: 10. sor:
-
=Track 04: Hitvédelem=
+
=Hitvédelem (Track 04)=

2008. május 8., 16:30 változat

Tartalomjegyzék

Az Alpha-kurzus (Track 02)

Alpha-kurzus: nemzetközileg és felekezetektől függetlenül működő kereszténységbe bevezető tanfolyam, melynek kialakult menete van.

center


Letölthető: Gergely Kristóf összefoglalója


Hitvédelem (Track 04)

Maga az apológia kifejezés egy görög eredetű szó, ami valaminek a védelmét jelenti. Európa az egyetlen kontinens, ahol a keresztények száma nem növekszik, ezért fontos felkészülnünk arra, hogy a hitünket megvédjük. Ebben Pál példája sokat segíthet nekünk, ahogy azt az ApCselben láthatjuk. Az evangélium hirdetése során igyekezett a hallgatóinak bizonyítani, hogy Jézus a Krisztus (ApCsel 9:22), és ennek során különböző érveket hozott fel; a zsidóknak jellemzően az ószövetségi igék beteljesedésével, valamint Jézus feltámadásának tanúival érvelt (ApCsel 13:26-33)...

A folytatás Tóth Károly összefoglalójában, amely letölthető itt.


Track 08: Muszlim evangelizáció

A szemináriumon az előadó saját tapasztalatait osztotta meg velünk. Ezen rövid előadás-jegyzet áttanulmányozásával nem válhatunk „iszlám-szakértővé”, de elősegítheti, hogy magabiztosan beszélgethessük az evangéliumról a muszlim emberekkel. Megerősödhetünk, ill. büszkék lehetünk Jézus tanításaiban, és meggyőzően tudjuk mások számára közvetíteni az evangéliumot. Az előadó szeretné, ha a szavai nyomán, lehetőségeinkhez képest, legjobban magunkba fogadjuk az Igét.

Tartalom:

  • A muzulmánok és az evangelizáció
  • A szeretet és a barátság a lehető legerősebb „fegyvereink”!
  • Mégis, mit tegyünk?
  • A fő kérdés, hogy hogyan?
  • DE Hogyan reagáljunk a Krisztust elutasító magatartásra?
  • Az Iszlám sajátos jellemvonásai
  • A muzulmán hit tézisei

Az összefoglalót Szlavov Krisztiánnak köszönjük!


Track 10: Kereszténység a munkahelyen

"Kereszténynek lenni a munkahelyen más, mint az iskolában. A munkahelyi kapcsolat hosszú távú, nem lehet elkapkodni, barátokká kell lennünk. Itt néha már az is bizonyságtételnek számít, ha bocsánatot kérünk valamiért, vállaljuk a felelősséget. Tanítványok vagyunk a munkahelyen."

"A felmérések szerint a munkahelyen töltjük életünk 30-40%-át, míg a kereszténységgel csak 1-2%-ot, beleszámítva a gyülekezeti életet is. A két felsorolás mégis alapjaiban eltér, habár mindkettőben szerepel a „személyazonosság”. Ha a személyazonosságunkhoz tartozik a munkánk és a kereszténységünk is, akkor a fentiekből úgy tűnik, mintha két úrnak szolgálnánk egyszerre, ráadásul aránytalanul, amit pedig nem kéne!"

  • Hogyan dolgozik Isten?
  • Sikeresség a Biblia szerint
  • Hogy használja Jézus a munkánkat a mi tanítványságunkban?

Részletek és gyakorlati tanácsok a hit munkahelyi megéléséről Picur összefoglalójában.

Személyes eszközök