Kézikönyv Tizedik fejezet

Forrás: Mekdsz Ötlettár (www.mekdsz.hu/otlettar)

A lap korábbi változatát látod, amilyen Nagyzsuzsi (Vita | Szerkesztései) 2006. május 6., 21:00-kor történt szerkesztése után volt.

1. A MEKDSZ a gyülekezetek kinyújtott karja

Diákként (is) általában több a feladatunk, mint amennyi időnk van azokat elvégezni. Ezért alaposan meg kell fontolnunk, hogy mire áldozunk időt és energiát. Sokan úgy vélik, hogy Isten szolgálatát csak a gyülekezeti munka jelenti. Azt azonban nem szabad szem elől téveszteni, hogy a gyülekezeteken kívül működő, különböző rétegmissziók (amelyek a társadalom különböző rétegeit szólítják meg, pl. gyerekeket, középiskolásokat, nőket, fogyatékosokat stb.) ugyanúgy Isten országát építik, mint a gyülekezeti szolgálatok. A jelenlegi társadalmi helyzet és az egyházaktól való elidegenedés nagyon is fontossá teszi az egyházakon kívüli, de értük végzett munkát. Az evangélium hirdetése az egyetemistáknak, főiskolásoknak lehetőség különleges, mert talán ebben a korban a legnyitottabbak. Másrészt közülük kerülnek ki a jövő vezetői, akik, bár nem számítanak jobban, mint azok, akik nem vezetők, de a munkájukból kifolyólag több emberre hatással lehetnek (pl. Pál apostol nem azért hirdette a nagyvárosokban az evangéliumot, mert az ottani emberek esetleg magasabbrendűek lettek volna, hanem azért, mert a városok stratégiailag fontosabbak voltak, több ember megfordult ott, így Pálon keresztül az evangélium többekhez eljuthatott.). A gyülekezetek nem tudnak megfelelő kapacitással jelen lenni a felsőoktatási intézményekben, ezért ezeken a helyeken a MEKDSZ lehet a gyülekezetek kinyújtott karja, hiszen diákjaink természetes közegükben, az egyetemen, főiskolán hirdethetik az evangéliumot. A gyülekezeteken kívüli missziók a gyülekezeti háttérre támaszkodva végzik munkájukat. Nekünk is szükségünk van arra, hogy a gyülekezetek figyelemmel kísérjék és támogassák szolgálatunkat.


A MEKDSZ felekezetközisége

A MEKDSZ felekezetközi diákszervezet (l. II. fejezet 4.), s ezt megalakulásunk óta szem előtt tartjuk: igyekszünk minden gyülekezettel jó kapcsolatot kialakítani, és bármely felekezethez tartozó diák otthonra találhat a diákkörben. A felekezetköziségből azonban adódhatnak nehézségek is. Elképzelhető, hogy néhány gyülekezet inkább szimpatizál a felekezetén belüli szervezetekkel, inkább azok munkáját akarja támogatni, és talán aggódva figyeli, hogy fiataljai egyetemre, főiskolára kerülve milyen vegyes társaságba keveredtek, ill. hogy néha el-elmaradoznak a gyülekezetből.


Miért fontos a gyülekezet? Miért fontos a diákmisszió? Miben segíthetünk mi, hogy ne legyen feszültség a gyülekezetünk/felekezetünk és a MEKDSZ között?

A diákszövetség számára nélkülözhetetlen a hívő diákok részvétele a misszióban, őket „kérjük kölcsön" a gyülekezetektől. Ez sok esetben fájdalmas, mert nincs felesleges ember a gyülekezetben. De közös küldetésünk fontos része az, hogy az egyházon kívüli világban hirdessük az evangéliumot. A MEKDSZ-munka során—néha nehezen, de izgalmasan— Isten formál minket. Sok dologra tanít meg a diákévek alatt (bibliatanulmányozás, evangélizációk megtervezése és megszervezése, kapcsolatépítés más felekezetűekkel, csapatmunka stb.), fokozatosan aktív és felelős keresztény emberré tehet. Ez a tudás 2-3, esetleg 4-5 évig a MEKDSZ-t szolgálja és segíti, de utána egy életen át a gyülekezetet (pl. ”gatyába rázhatjuk” az ifit, később elöljárók lehetünk).

Ha Isten megtérést ad embereknek a MEKDSZ-en keresztül, akkor gyülekezetet kell keresniük, hiszen a MEKDSZ nem gyülekezet, és nem is akar az lenni. Fontosnak tartjuk, hogy a diákok bekapcsolódjanak egy gyülekezet életébe, és bátorítjuk is őket erre, hiszen látjuk a Bibliában, hogy Isten helyi gyülekezetekből építi fel Krisztus Testét, az Egyházat. A diákkörben segíthetünk gyülekezetet találni annak, akinek még nincs. Jó, ha vele keresünk. Természetesen, bemutathatjuk neki a saját közösségünket (mint ahogy a többi diákkörös is), de ne akarjuk mindenáron, hogy a miénket válassza.


2. A kapcsolat a gyakorlatban

Sokan az egyetemi, főiskolai éveik idejére elkerülnek otthonról, lazul a kapcsolatuk az otthoni gyülekezetükkel, valakinek viszont mindkét helyen intenzíven jelen kell(ene) lennie. Hogyan lehet összehangolni a MEKDSZ munkáját és a gyülekezetek szolgálatát? Fontos, hogy a diákszövetség kapcsolata a gyülekezetekkel személyes kapcsolatokon alapuljon. Tehát olyan embereken, akik mindkettőt fontosnak tartják. De mit kell mérlegelnünk, ha a gyülekezet és a diákszervezet életében is részt szeretnénk venni? Mindenekelőtt azt, hogy a MEKDSZ miatt néha lemaradunk egy-egy gyülekezeti programról. És ebből csak akkor nem lesz konfliktus (bennünk és körülöttünk), ha nem tekintjük abszolút függetlennek a kettőt, és pl. a közösségünkben elmeséljük, hogy hova is járunk és miért.

Mit adhatunk mi?

  • A legközvetlenebb tájékoztatást mi, MEKDSZ-es gyülekezeti tagok adhatjuk a diákmisszióról a gyülekezeteknek. Az ilyen információk hitelesek és személyes jellegűek, ezáltal a gyülekezet közelebb érezheti magához az egyetemi és főiskolai diákvilágot. Ha a gyülekezetünkben, ill. az ifin rendszeresen beszámolunk a diákkör életéről és elvisszük a diákszervezet hírleveleit, akkor ez erősítheti a MEKDSZ és a gyülekezetek kapcsolatát: szélesíti a gyülekezeti tagok látókörét, és talán könnyebben elfogadják, hogy kevesebb időnk jut a gyülekezeti szolgálatra az egyetemi, főiskolai évek alatt.
  • Akár a diákkörünkbe vagy a MEKDSZ-napra is invitálhatjuk a fiatalabbakat, idősebbeket.
  • Segítség lehet a gyülekezet végzős középiskolásainak, ha megadjuk nekik leendő iskolájuk MEKDSZ-körének elérhetőségét.
  • Egy másik lehetőség, hogy a gyülekezet meghívja a MEKDSZ-t, hogy mutassa be önmagát és munkáját. A bemutatkozás megszervezésében a kezdő mozzanat a MEKDSZ-es gyülekezeti tagé, aki a meghívás ötletét felveti a gyülekezetben.

Mit adhatnak a gyülekezetek?

  • A gyülekezetek azon kívül, hogy munkásokat küldenek az aratásba, úgy is részt vehetnek a diákmisszióban, hogy imádkoznak érte. Időnként szüksége van a MEKDSZ-nek teremre, előadókra, adományokra, de imádságra állandóan.
  • Emellett törekedni kell arra, hogy mindenféle támogatás rendszeres és kiszámítható legyen. Az adományozás egy lehetséges módja, ha valaki a személyi jövedelemadója 1%-át felajánlja a diákszövetségnek, mint közhasznú szervezetnek (ha a közösségünk vezetői megengedik, ezt valamilyen formában kihirdethetjük), de a MEKDSZ gyülekezeteknek írt levele (l. Melléklet) további lehetőségeket is tartalmaz.


Ha az információáramlás kölcsönös—azaz a MEKDSZ is ismeri a gyülekezetet (pl. meghívások alapján)—, akkor esetenként a diákszervezet is tud segíteni a gyülekezeti tagoknak, ill. a vezetőknek úgy, hogy egy-egy nekik szervezett konferenciára meghívja őket (pl. az IFES lelkészkonferenciáira). Ha szeretnétek, hogy a gyülekezetetek tagjai részt vegyenek egy MEKDSZ-rendezvényen, akkor kérhettek hivatalos meghívót az irodában, ill. ha a program nyitott (pl. MEKDSZ-nap), nyugodtan hívjátok el őket akár ti magatok.

A kapcsolattartás olyan feladat, amely nem vesz el sok időt, viszont nagy szükség van rá. Gyülekezeti kapcsolatok nélkül elszigetelődhetünk azoktól, akiknek vagy akikért dolgozunk, a gyülekezetek pedig bizalmatlanná válhatnak a MEKDSZ felé, ha nem ismerik, csak azt látják, hogy diákjaik más felekezetű diákokkal járnak egy bibliakörbe. Aki hajlandó rendszeresen kevés időt arra szánni, hogy erősítse ezeket a kötelékeket, nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a hívők felfedezzék és megéljék testvériségüket, erejükkel pedig egymás szolgálatát is segítsék.




Excuse for my post... [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78]

Excuse for my post... [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137]









Excuse for my post but I do not have money to buy meal to my children. Forgive me please. pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy fioricet/buy-fioricet.html pharmacy pharmacy adlinks/Fioricet/buy_fioricet.htm pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy pharmacy renova wellbutrin claritin zyrtec zoloft prilosec valtrex prozac imitrex buspar valtrex tadalafil nexium retin celexa buspar imitrex acyclovir flonase lexapro sildenafil yasmin zoloft paxil clarinex clarinex clarinex cyclobenzaprine cyclobenzaprine cyclobenzaprine diflucan diflucan diflucan elavil elavil elavil estradiol estradiol estradiol flexeril flexeril flexeril fluoxetine fluoxetine fluoxetine fosamax fosamax fosamax motrin motrin motrin norvasc norvasc norvasc ortho ortho ortho prevacid prevacid prevacid remeron remeron remeron seasonale seasonale seasonale tetracycline tetracycline tetracycline ultracet ultracet ultracet zovirax zovirax zovirax zyban zyban zyban aciphex aciphex aciphex aldara aldara aldara alesse alesse alesse allegra allegra allegra amoxicillin amoxicillin amoxicillin butalbital butalbital butalbital clarinex clarinex clarinex cyclobenzaprine cyclobenzaprine cyclobenzaprine diflucan diflucan diflucan elavil elavil elavil estradiol estradiol estradiol flexeril flexeril flexeril fluoxetine fluoxetine fluoxetine fosamax fosamax fosamax motrin motrin motrin norvasc norvasc norvasc ortho ortho ortho prevacid prevacid prevacid remeron remeron remeron seasonale seasonale seasonale tetracycline tetracycline tetracycline ultracet ultracet ultracet zovirax zovirax zovirax zyban zyban

Személyes eszközök